مشاوره خانواده

همه خانواده ها در طول زندگی با چالش ها و فراز و نشیب هایی مواجه می شوند، برخی از این چالش ها و فراز و نشیب ها فشارهای قابل انتظاری هستند که در اثر بحران های بالقوه ای مثل بازنشستگی، طلاق یا ازدواج مجدد ایجاد می شوند و برخی دیگر ناگهانی مثل از دست دادن شغل، مرگ ناگهانی یک عضو مهم خانواده یا یک دوست، سرقت، تجاوز و یا هرنوع تجربه خشن و تهدید آمیز دیگر و یا زلزله و طوفان.

اما همه خانواده ها به این اتفاقات بالقوه ناراحت کننده و مخل به یک شکل واکنش نشان نمی دهند. برخی دچار ناراحتی های طولانی می شوند و هرگز به حالت قبل برنمی گردند برخی دیگر متحمل رنج های کمتر و کوتاهتری می شوند.

با این وجود شمار زیادی از افراد نیز هستند که با فراز و نشیب های موقت یا فقدان کنار می آیند، برمی گردند و سراغ چالش بعدی می روند.

مشاوره خانواده، به خانواده ها این توان را می دهد که در پاسخ به تهدید و در برابر تهدید، ناراحتی یا بحران، رشد کرده و خود را ترمیم کنند و از قبل قوی تر و توانمندتر شوند.

مشاوره پیش از ازدواج

انسان ها همیشه و در هر زمان در حال انتخاب کردن هستند، بعضی از انتخاب ها انتخاب های ساده و کم اثر در زندگی هستند اما بعضی از انتخاب ها جزء انتخاب های سرنوشت ساز و تاثیرگذار محسوب می شوند، مانند ازدواج و انتخاب همسر که نیازمند بررسی همه جانبه، دقت لازم و راهنمایی گرفتن از یک متخصص و مشاور پیش از ازدواج است.

برای یک انتخاب موفق ما نیازمند یکسری آگاهی از معیارها و ملاک های صحیح ازدواج هستیم همچنین برای اینکه مطمئن شویم که از هماهنگی لازم برای شروع یک زندگی مشترک برخوردار هستیم یا خیر.

در این راستا تیم تخصصی کلینیک پایا با انجام مصاحبه بالینی و تست های تشخیصی و ارائه راهنمایی های لازم در کنار شما خواهند بود تا برای تصمیم گیری درباره مناسبترین انتخاب شما را یاری کنند.

 

شکست عشقی

شکست عاطفی به معنای به هم خوردن ارتباط با کسی که به آن علاقمندیم است. روابط بین فردی از پیچیدگی های زیادی برخوردارند گاهی با فردی به تفاهم می رسیم اما شرایط اجازه نمی دهد به یکدیگر برسیم و به خاطر زمان و انرژی که صرف ایجاد رابطه کرده ایم یا علاقه ای که هنوز به آن فرد حس می کنیم گسستن رابطه و بازگشت به زندگی عادی زمان نسبتا زیادی می برد. شکست عشقی شباهت زیادی با فوت فرد عزیز دارد و فرد برای طی کردن طبیعی مراحل آن نیازمند راهنمایی و کمک است که روانشناس و مشاوره در این مسیر به فرد کمک می کنند تا با استفاده از روش های صحیح رابطه گذشته را هضم کرده و احساسات و هیجانات آزاردهنده خود را مدیریت کرده و زندگی جدیدی را شروع کند و در هیچیک از مراحل سوگ عاطفی باقی نماند و به کارکرد اولیه خود بازگردد.

 

کلینیک پایا اندرزگو: خیابان اندرزگو طبقه بالای نون خامه ای نبش سالاری شماره ۱۴ واحد ۱  تلفن ۲۲۲۴۵۳۹۱

کلینیک پایا قائم‌مقام: خیابان قائم مقام فراهانی روبروی تهران کلینیک  ساختمان پزشکان رازی   تلفن: ۸۸۷۳۱۱۱۸